

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Resistance | 3.3 MΩ |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 6118
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02072
Ext.Price$0.02072
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02072 | $0.02072 |
| 10 | $0.01036 | $0.10360 |
| 50 | $0.00797 | $0.39850 |
| 100 | $0.00714 | $0.71400 |
| 500 | $0.00640 | $3.20000 |
| 1000 | $0.00602 | $6.02000 |
| 3000 | $0.00566 | $16.98000 |
| 5000 | $0.00532 | $26.60000 |
| 10000 | $0.00500 | $50.00000 |
| 30000 | $0.00467 | $140.10000 |
| 50000 | $0.00436 | $218.00000 |
